Haust powietrza

Gdyby tak….

Życie to dziwny stan rzeczy. Czasami zbyt skomplikowane, zbyt szybkie i nie pojęte. Czasami leniwe, jednostajne, bez barw.


13.04.2018, 00:33

Witam Cię,

Pierwszy raz piszę do Ciebie tych kilka słów. Wiem, że to dziwne w dzisiejszych czasach otrzymywać listy, ale to co było, czasami jest lepsze niż to co jest.

Od ostatniej mojej wizyty trochę się zmieniło. „Trochę”- to mało powiedziane, zmiana pracy, horyzontów, powiększenie głodu ciekawości. Tak-jestem głodny – i to tu mnie trzyma. Nie rozumiem życia, dziwna kompilacja punktów umiejscowiona na płaszczyźnie czasoprzestrzeni, ale nie muszę rozumieć jak reaguje tlen w moich płucach- po prostu oddycham.

Ciekawość , od zawsze pchała mnie gdzieś…jak wiatr w żagle, dawnych żeglarzy odkrywających coś, czego nie mogło być, a jednak było. Bo stan wiedzy nie jest wyznacznikiem stanu istnienia. Jestem ciekawy, co będzie jutro, za tydzień, za rok. Dalej nie planuję, bo wszystko się zmienia jak na karuzeli. Gdyby ktoś, kilka miesięcy temu powiedział mi, że będę teraz w Niemczech, nie uwierzyłbym. Bo u mnie to nie kwestia podupadłej wiary, tylko ciekawości, a może aż ciekawości….Czas, dany nam tutaj, to skarb. Często sam go marnuję, przepuszczając cenne sekundy mojego życia i to działa na mnie jak szpile wbijanie w Duszę. Ale widzę to, czuję jak ważne jest odpowiadanie echem, na echo które przychodzi do nas z eteru. Bo:”Aby istnieć, trzeba uczestniczyć.”- Antoine de Saint-Exupéry.

Jak to kiedyś mój kolega napisał w liście na sprawdzianie z podstawówki: a teraz będę kończył na chwilkę, bo zadzwonił dzwonek i idę na przerwę, odpocząć i pograć w ping-ponga, ale zaraz potem wrócę pisać dalej…Tak samo ja idę, ale jeszcze się odezwę do Ciebie.

PS: „Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia”-Stanisław Jerzy Lec

Pozdrawiam.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s